Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

Exit (Galakta) - Recenzja łamigłówki planszowej

Exit (Galakta) – łamigłówka planszowa.

Czy przygodę pełną niepokojącego dreszczyku można przeżyć nie wychodząc z domu? Teraz już tak … jeśli sięgniecie po którąś z części gry Exit autorstwa Inki i Marcusa Branda. Jeżeli byliście uczestnikami gier typu Escape Room, a może zawsze chcieliście tego spróbować, ale nie było okazji, ten tytuł powinien Was zainteresować.

Do wyboru mamy trzy odrębne historie. W jednej śladem bohaterów horrorów typu ''Droga bez powrotu'', wskutek awarii auta znajdujecie się na pustkowiu i docieracie do samotnej chaty w lesie, która niekoniecznie okaże się waszym schronieniem. Druga z propozycji przenosi Was do Tajemniczego laboratorium, do którego zgłosiliście się na ochotnika jako obiekty testowe, jednak sprawy przybrały dziwny obrót i teraz zostaliście sami za zamkniętymi drzwiami. Trzeci wariant daje Wam możliwość podróży w głąb egipskiego grobowca, który uwięził Was w swych korytarzach …

Każda opowieść jest inna, dająca odmienny klimat i wątek fabularny. W każdej jednak dostajecie szansę na opuszczenie miejsca, które Was uwięziło. Musicie jednak wykazać się logiką i dużą dawką zdrowego rozsądku.

W Wasze ręce trafia kilkustronicowa instrukcja, która daje wskazówki jak przygotować grę. Macie do dyspozycji trzy talie kart: karty zagadek, podpowiedzi i rozwiązań, a także tajemniczy dziennik oraz tak zwany dysk dekodujący. Gdy gra została już przygotowana, czytacie wstęp, który wprowadza Was w atmosferę opowieści, której jesteście bohaterami. Możecie wówczas zapoznać się z dziennikiem będącym źródłem odpowiedzi na wiele zagadek. Następnie odkrywacie pierwszą z nich i zaczynacie grę.

Nie ma strategii, nie ma losowości, nie ma rywalizacji – jedyne, co musicie zrobić, to połączyć siły intelektualne i pobudzić szare komórki do myślenia :). Właściwe rozwiązanie zagadki pozwoli Wam odkryć unikatowy kod, a dysk dekodujący pomoże znaleźć odpowiedź, czy Wasz trop jest prawidłowy. Jeśli tak - łamiecie szyfr i idziecie dalej, a jeżeli brak Wam pomysłów - możecie skorzystać z karty podpowiedzi.

Trzeba przyznać, że zagadki są naprawdę dobrze przemyślane, a rozwiązania nieoczywiste. Autorom można pogratulować pomysłowości. Zaznaczyć należy, że gra przeznaczona jest zdecydowanie dla fanów logicznych zadań, łamigłówek, osób lubiących ''rozkminiać” różne rzeczy. Osoby mniej cierpliwe mogą wykazywać chęć skrócenia czasu dumania nad rozwiązaniem i sięgnąć do karty podpowiedzi z chęcią jak najszybszego zaznajomienia się z tym, co będzie dalej. Natomiast wszyscy myśliciele będą czerpali przyjemność z własnego zdobywania rozwiązań.

A teraz odpowiedź na pytanie, które Was nurtuje: co oznacza informacja, że w grę możemy zagrać tylko raz, gdyż w trakcie rozgrywki pewne elementy zostaną zniszczone. Czy to prawda, czy serio muszę zniszczyć tą grę?? Otóż uważamy, że jeśli bardzo się postaracie gra wcale nie musi zostać zniszczona – owszem, jest kilka momentów, gdzie faktycznie rozwiązanie zagadek wymaga uszkodzenia elementów gry, jednak można postarać się tego uniknąć i je ''oszczędzić''. Nie będziemy podpowiadać zbyt wiele ale myślę, że w trakcie rozgrywki takie rozwiązania same Wam się nasuną. Powiemy tylko tyle, że nam udało się swoją ocalić :). Wówczas z całą pewnością można przekazać ją dalej, bo raczej oczywiste jest, że druga rozgrywka, w sytuacji gdy znamy rozwiązania, nie ma większego sensu.


PODSUMOWANIE:

Plusy:
  • innowacyjna forma gry

  • niebanalne i pomysłowe zagadki, nieoczywiste rozwiązania

  • możliwość rozgrywki już w pojedynkę

  • doskonała zabawa dla fanów escape room'ów i zagadek logicznych

Minusy:
  • mało rozwinięta fabuła, która mogłaby podtrzymać klimat gry i wzbudzić większe emocje

  • gra skupia się na rozwiązywaniu zadań logicznych i łamigłówek – taka forma nie każdemu przypadnie do gustu


Kup teraz jedną z gier serii Exit w sklepie Gracula!


07/02/2018, Gracula - gry planszowe we Wrocławiu

Witryna stworzona na platformie